Borgerlig vigsel

Rekommenderad kontakt

Bokning och frågor om borgerlig vigsel, kontakta Medborgarservice på 0911-69 70 53.

Vigselförättare

Daniel Bergman, vigselförrättareDaniel Bergman
fullmäktigeledamot, moderaterna.
Daniel.Bergman@moderat.se 
070-545 31 96

 

Hannah Bergstedt, vigselförrättareHannah Bergstedt
riksdagsledamot, socialdemokraterna.
hannah.bergstedt@riksdagen.se 
070-639 19 17

 

Mats Johansson, vigselförrättareMats Johansson
valnämndens ordförande, socialdemokraterna.
mats@pitea.sap.se 
070-542 28 94


Lars-Olof Pettersson, vigselförrättareLars-Olof Pettersson
kommunfullmäktiges ordförande, socialdemokraterna.
lars-olof.pettersson@pitea.se 
0911-602 50

 

Helena Stenberg, vigselförrättareHelena Stenberg
kommunstyrelsens vice ordförande, socialdemokraterna.
helena.stenberg@pitea.se
0911-69 60 01

 

Lars U Granberg, vigselförrättareLars U Granberg
fullmäktigeledamot, socialdemokraterna.
lars.u.granberg@socialdemokraterna.se
0911-694 38 


KONTAKTA PITEÅ KOMMUN

Piteå kommun
941 85 PITEÅ

Telefon 0911-69 60 00 
Fax 0911-199 28

E-post

Organisationsnummer 212000-2759

Besöksadress Svartuddsvägen 1
Öppettider på Stadshuset  Vardagar 8-17


 


Felanmälan Lämna åsikter och klagomål

Borgerlig vigsel

Har du friat och fått ett ja? Planerar ni att viga er borgerligt? Kanske vill ni ha ceremonin någon annanstans än i Stadshuset, läsa en dikt eller spela ett stycke ljuv musik. Så långt det är möjligt försöker vi göra er stund precis som ni vill ha den.

Sidan kontrollerad: 2014-06-17 14:13:55